Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four

La 100 g, Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four furnizează 24 calorii, 3.5 g carbohidrați, 1 g proteine și 1.9 g fibre.

100 gper porție
= 24 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
24kcal 1% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
75%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 26 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.26 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică26din33
Proteine1g18% kcal
Glucide3,5g65% kcal
Grăsimi0,4g17% kcal
Fibre 1,9g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day3.10g3.10g3%

Grăsimi și acizi grași

Vitamine

Minerale

Altele

  • Chlorine, Cl37.0mg37.0mg5%

Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four: informații cheie

How many calories are in Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four?
Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four has 24 calories per 100 g.
How much protein is in Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four?
Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four provides 1 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four?
Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four contains 3.5 g of carbohydrate per 100 g, including 1.9 g of fibre.
How much fat is in Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four?
Tomate, chair et peau, rôtie/cuite au four has 0.4 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).