Kiwi fruit, flesh only, raw

La 100 g, Kiwi fruit, flesh only, raw furnizează 44 calorii, 8.6 g carbohidrați, 0.8 g proteine și 1.9 g fibre.

100 gper porție
= 44 kcal
× 100 g = 100 g
44kcal 2% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
63%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 27 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.27 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică27din33
Proteine0,8g7% kcal
Glucide8,6g75% kcal
Grăsimi0,9g18% kcal
Fibre 1,9g
Apă85,4g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Kiwi fruit, flesh only, raw: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g44 kcal
  • 150 g66 kcal
  • 200 g88 kcal
  • 250 g110 kcal

Kiwi fruit, flesh only, raw: informații cheie

How many calories are in Kiwi fruit, flesh only, raw?
Kiwi fruit, flesh only, raw has 44 calories per 100 g.
How much protein is in Kiwi fruit, flesh only, raw?
Kiwi fruit, flesh only, raw provides 0.8 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Kiwi fruit, flesh only, raw?
Kiwi fruit, flesh only, raw contains 8.6 g of carbohydrate per 100 g, including 1.9 g of fibre.
How much fat is in Kiwi fruit, flesh only, raw?
Kiwi fruit, flesh only, raw has 0.9 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).