Tuna, in tomato sauce, canned

La 100 g, Tuna, in tomato sauce, canned furnizează 117 calorii, 3.8 g carbohidrați, 17.2 g proteine și 0 g fibre.

100 gper porție
= 117 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
117kcal 6% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
67%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 27 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.27 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică27din33
Proteine17,2g59% kcal
Glucide3,8g13% kcal
Grăsimi3,7g29% kcal
Fibre 0g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day3.80g3.80g4%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Tuna, in tomato sauce, canned: informații cheie

How many calories are in Tuna, in tomato sauce, canned?
Tuna, in tomato sauce, canned has 117 calories per 100 g.
How much protein is in Tuna, in tomato sauce, canned?
Tuna, in tomato sauce, canned provides 17.2 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Tuna, in tomato sauce, canned?
Tuna, in tomato sauce, canned contains 3.8 g of carbohydrate per 100 g, including 0 g of fibre.
How much fat is in Tuna, in tomato sauce, canned?
Tuna, in tomato sauce, canned has 3.7 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).