Sweetcorn, dried

La 100 g, Sweetcorn, dried furnizează 251 calorii, 35.5 g carbohidrați, 13.4 g proteine și 9.7 g fibre.

100 gper porție
= 251 kcal
× 100 g = 100 g
251kcal 13% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
56%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 26 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.26 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică26din33
Proteine13,4g21% kcal
Glucide35,5g55% kcal
Grăsimi7,1g25% kcal
Fibre 9,7g
Apă10,5g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Sweetcorn, dried: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g251 kcal
  • 150 g377 kcal
  • 200 g502 kcal
  • 250 g628 kcal

Sweetcorn, dried: informații cheie

How many calories are in Sweetcorn, dried?
Sweetcorn, dried has 251 calories per 100 g.
How much protein is in Sweetcorn, dried?
Sweetcorn, dried provides 13.4 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Sweetcorn, dried?
Sweetcorn, dried contains 35.5 g of carbohydrate per 100 g, including 9.7 g of fibre.
How much fat is in Sweetcorn, dried?
Sweetcorn, dried has 7.1 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).