Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry

La 100 g, Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry furnizează 363 calorii, 79.6 g carbohidrați, 10.6 g proteine și 2.8 g fibre.

100 gper porție
= 363 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
363kcal 18% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
48%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 25 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.25 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică25din33
Proteine10,6g12% kcal
Glucide79,6g86% kcal
Grăsimi0,8g2% kcal
Fibre 2,8g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day16.6g16.6g18%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry: informații cheie

How many calories are in Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry?
Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry has 363 calories per 100 g.
How much protein is in Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry?
Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry provides 10.6 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry?
Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry contains 79.6 g of carbohydrate per 100 g, including 2.8 g of fibre.
How much fat is in Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry?
Cereals, MALT-O-MEAL, chocolate, dry has 0.8 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).