Vital wheat gluten

Cereal Grains and PastaDate USDA , USDA FoodData Central (U.S. public domain). See data sources.Prima publicare apr. 2019 Ultima actualizare 18 dec. 2025 Compară cu…

La 100 g, Vital wheat gluten furnizează 370 calorii, 13.8 g carbohidrați, 75.2 g proteine și 0.6 g fibre.

100 gper porție
= 370 kcal
× 100 g = 100 g
370kcal 19% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
31%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 26 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.26 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică26din33
Proteine75,2g81% kcal
Glucide13,8g15% kcal
Grăsimi1,9g4% kcal
Fibre 0,6g
Apă8,2g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Vital wheat gluten: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g370 kcal
  • 150 g555 kcal
  • 200 g740 kcal
  • 250 g925 kcal

Vital wheat gluten: informații cheie

How many calories are in Vital wheat gluten?
Vital wheat gluten has 370 calories per 100 g.
How much protein is in Vital wheat gluten?
Vital wheat gluten provides 75.2 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Vital wheat gluten?
Vital wheat gluten contains 13.8 g of carbohydrate per 100 g, including 0.6 g of fibre.
How much fat is in Vital wheat gluten?
Vital wheat gluten has 1.9 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).