Tarte épinard chèvre, préemballée

La 100 g, Tarte épinard chèvre, préemballée furnizează 233 calorii, 21.3 g carbohidrați, 6.7 g proteine și 1.5 g fibre.

100 gper porție
= 233 kcal
× 100 g = 100 g
233kcal 12% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
36%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 28 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.28 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică28din33
Proteine6,7g12% kcal
Glucide21,3g37% kcal
Grăsimi13,1g51% kcal
Fibre 1,5g
Apă51,7g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Tarte épinard chèvre, préemballée: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g233 kcal
  • 150 g350 kcal
  • 200 g466 kcal
  • 250 g583 kcal

Tarte épinard chèvre, préemballée: informații cheie

How many calories are in Tarte épinard chèvre, préemballée?
Tarte épinard chèvre, préemballée has 233 calories per 100 g.
How much protein is in Tarte épinard chèvre, préemballée?
Tarte épinard chèvre, préemballée provides 6.7 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Tarte épinard chèvre, préemballée?
Tarte épinard chèvre, préemballée contains 21.3 g of carbohydrate per 100 g, including 1.5 g of fibre.
How much fat is in Tarte épinard chèvre, préemballée?
Tarte épinard chèvre, préemballée has 13.1 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).