Soup, bean

La 100 g, Soup, bean furnizează 67 calorii, 11.6 g carbohidrați, 3.8 g proteine și 4 g fibre.

100 gper porție
= 67 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
67kcal 3% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
75%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine3,8g22% kcal
Glucide11,6g68% kcal
Grăsimi0,8g10% kcal
Fibre 4g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day1.14g1.14g1%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Soup, bean: informații cheie

How many calories are in Soup, bean?
Soup, bean has 67 calories per 100 g.
How much protein is in Soup, bean?
Soup, bean provides 3.8 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Soup, bean?
Soup, bean contains 11.6 g of carbohydrate per 100 g, including 4 g of fibre.
How much fat is in Soup, bean?
Soup, bean has 0.8 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).