Shrimp chow mein or chop suey with noodles

Date USDA , USDA FoodData Central (U.S. public domain). See data sources.Prima publicare oct. 2024 Ultima actualizare 18 dec. 2025 Compară cu…

La 100 g, Shrimp chow mein or chop suey with noodles furnizează 117 calorii, 11.4 g carbohidrați, 9.1 g proteine și 1.5 g fibre.

100 gper porție
= 117 kcal
× 100 g = 100 g
117kcal 6% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
79%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine9,1g31% kcal
Glucide11,4g39% kcal
Grăsimi4g31% kcal
Fibre 1,5g
Apă73,8g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Shrimp chow mein or chop suey with noodles: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g117 kcal
  • 150 g176 kcal
  • 200 g234 kcal
  • 250 g293 kcal

Shrimp chow mein or chop suey with noodles: informații cheie

How many calories are in Shrimp chow mein or chop suey with noodles?
Shrimp chow mein or chop suey with noodles has 117 calories per 100 g.
How much protein is in Shrimp chow mein or chop suey with noodles?
Shrimp chow mein or chop suey with noodles provides 9.1 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Shrimp chow mein or chop suey with noodles?
Shrimp chow mein or chop suey with noodles contains 11.4 g of carbohydrate per 100 g, including 1.5 g of fibre.
How much fat is in Shrimp chow mein or chop suey with noodles?
Shrimp chow mein or chop suey with noodles has 4 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).