Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau

La 100 g, Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau furnizează 251 calorii, 0.2 g carbohidrați, 36.8 g proteine și 0 g fibre.

100 gper porție
= 251 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
251kcal 13% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
52%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 26 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.26 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică26din33
Proteine36,8g59% kcal
Glucide0,2g0% kcal
Grăsimi11,4g41% kcal
Fibre 0g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day0g0g0%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau: informații cheie

How many calories are in Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau?
Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau has 251 calories per 100 g.
How much protein is in Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau?
Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau provides 36.8 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau?
Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau contains 0.2 g of carbohydrate per 100 g, including 0 g of fibre.
How much fat is in Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau?
Boeuf, paleron, braisé ou bouilli/cuit à l'eau has 11.4 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).