Pineapple, frozen

La 100 g, Pineapple, frozen furnizează 60 calorii, 14.1 g carbohidrați, 0.5 g proteine și 0.9 g fibre.

100 gper porție
= 60 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
60kcal 3% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
46%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine0,5g3% kcal
Glucide14,1g94% kcal
Grăsimi0,2g3% kcal
Fibre 0,9g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day11.4g11.4g13%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Pineapple, frozen: informații cheie

How many calories are in Pineapple, frozen?
Pineapple, frozen has 60 calories per 100 g.
How much protein is in Pineapple, frozen?
Pineapple, frozen provides 0.5 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Pineapple, frozen?
Pineapple, frozen contains 14.1 g of carbohydrate per 100 g, including 0.9 g of fibre.
How much fat is in Pineapple, frozen?
Pineapple, frozen has 0.2 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).