Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added

La 100 g, Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added furnizează 581 calorii, 30.2 g carbohidrați, 16.8 g proteine și 3.3 g fibre.

100 gper porție
= 581 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
581kcal 29% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
54%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 27 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.27 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică27din33
Proteine16,8g11% kcal
Glucide30,2g20% kcal
Grăsimi47,8g70% kcal
Fibre 3,3g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day5.01g5.01g6%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added: informații cheie

How many calories are in Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added?
Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added has 581 calories per 100 g.
How much protein is in Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added?
Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added provides 16.8 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added?
Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added contains 30.2 g of carbohydrate per 100 g, including 3.3 g of fibre.
How much fat is in Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added?
Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added has 47.8 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).