Lupin, graine, sec

La 100 g, Lupin, graine, sec furnizează 356 calorii, 21.5 g carbohidrați, 36.2 g proteine și 18.9 g fibre.

100 gper porție
= 356 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
356kcal 18% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
74%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 21 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.21 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică21din33
Proteine36,2g45% kcal
Glucide21,5g27% kcal
Grăsimi9,7g28% kcal
Fibre 18,9g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Lupin, graine, sec: informații cheie

How many calories are in Lupin, graine, sec?
Lupin, graine, sec has 356 calories per 100 g.
How much protein is in Lupin, graine, sec?
Lupin, graine, sec provides 36.2 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Lupin, graine, sec?
Lupin, graine, sec contains 21.5 g of carbohydrate per 100 g, including 18.9 g of fibre.
How much fat is in Lupin, graine, sec?
Lupin, graine, sec has 9.7 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).