Lemons, peeled, flesh only

La 100 g, Lemons, peeled, flesh only furnizează 14 calorii, 2.2 g carbohidrați, 0.8 g proteine și 0 g fibre.

100 gper porție
= 14 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
14kcal 1% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
75%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 22 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.22 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică22din33
Proteine0,8g22% kcal
Glucide2,2g60% kcal
Grăsimi0,3g18% kcal
Fibre

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day2.20g2.20g2%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Lemons, peeled, flesh only: informații cheie

How many calories are in Lemons, peeled, flesh only?
Lemons, peeled, flesh only has 14 calories per 100 g.
How much protein is in Lemons, peeled, flesh only?
Lemons, peeled, flesh only provides 0.8 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Lemons, peeled, flesh only?
Lemons, peeled, flesh only contains 2.2 g of carbohydrate per 100 g.
How much fat is in Lemons, peeled, flesh only?
Lemons, peeled, flesh only has 0.3 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).