Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted

SnacksDate USDA , USDA FoodData Central (U.S. public domain). See data sources.Prima publicare apr. 2019 Ultima actualizare 18 dec. 2025 Compară cu…

La 100 g, Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted furnizează 557 calorii, 57.4 g carbohidrați, 6.6 g proteine și 4.4 g fibre.

100 gper porție
= 557 kcal
× 100 g = 100 g
557kcal 28% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
26%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 25 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.25 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică25din33
Proteine6,6g5% kcal
Glucide57,4g41% kcal
Grăsimi33,4g54% kcal
Fibre 4,4g
Apă1g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g557 kcal
  • 150 g836 kcal
  • 200 g1114 kcal
  • 250 g1393 kcal

Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted: informații cheie

How many calories are in Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted?
Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted has 557 calories per 100 g.
How much protein is in Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted?
Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted provides 6.6 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted?
Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted contains 57.4 g of carbohydrate per 100 g, including 4.4 g of fibre.
How much fat is in Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted?
Snacks, corn-based, extruded, chips, unsalted has 33.4 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).