Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable

Soups, Sauces, and GraviesDate USDA , USDA FoodData Central (U.S. public domain). See data sources.Prima publicare apr. 2019 Ultima actualizare 18 dec. 2025 Compară cu…

La 100 g, Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable furnizează 426 calorii, 6.1 g carbohidrați, 5 g proteine și 1.7 g fibre.

100 gper porție
= 426 kcal
× 100 g = 100 g
426kcal 21% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
38%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine5g5% kcal
Glucide6,1g6% kcal
Grăsimi42,4g90% kcal
Fibre 1,7g
Apă43,1g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g426 kcal
  • 150 g639 kcal
  • 200 g852 kcal
  • 250 g1065 kcal

Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable: informații cheie

How many calories are in Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable?
Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable has 426 calories per 100 g.
How much protein is in Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable?
Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable provides 5 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable?
Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable contains 6.1 g of carbohydrate per 100 g, including 1.7 g of fibre.
How much fat is in Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable?
Sauce, pesto, ready-to-serve, shelf stable has 42.4 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).