Ribs, NFS

Date USDA , USDA FoodData Central (U.S. public domain). See data sources.Prima publicare oct. 2024 Ultima actualizare 18 dec. 2025 Compară cu…

La 100 g, Ribs, NFS furnizează 254 calorii, 12.1 g carbohidrați, 16.5 g proteine și 0.3 g fibre.

100 gper porție
= 254 kcal
× 100 g = 100 g
254kcal 13% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
50%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine16,5g27% kcal
Glucide12,1g19% kcal
Grăsimi15g54% kcal
Fibre 0,3g
Apă54,2g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Ribs, NFS: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g254 kcal
  • 150 g381 kcal
  • 200 g508 kcal
  • 250 g635 kcal

Ribs, NFS: informații cheie

How many calories are in Ribs, NFS?
Ribs, NFS has 254 calories per 100 g.
How much protein is in Ribs, NFS?
Ribs, NFS provides 16.5 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Ribs, NFS?
Ribs, NFS contains 12.1 g of carbohydrate per 100 g, including 0.3 g of fibre.
How much fat is in Ribs, NFS?
Ribs, NFS has 15 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).