Pomme de terre poêlée, avec matière grasse

La 100 g, Pomme de terre poêlée, avec matière grasse furnizează 137 calorii, 17.3 g carbohidrați, 2.5 g proteine și 2.6 g fibre.

100 gper porție
= 137 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
137kcal 7% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
54%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 25 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.25 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică25din33
Proteine2,5g8% kcal
Glucide17,3g53% kcal
Grăsimi5,7g39% kcal
Fibre 2,6g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day2.20g2.20g2%

Grăsimi și acizi grași

Vitamine

Minerale

Altele

  • Chlorine, Cl370mg370mg46%

Pomme de terre poêlée, avec matière grasse: informații cheie

How many calories are in Pomme de terre poêlée, avec matière grasse?
Pomme de terre poêlée, avec matière grasse has 137 calories per 100 g.
How much protein is in Pomme de terre poêlée, avec matière grasse?
Pomme de terre poêlée, avec matière grasse provides 2.5 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Pomme de terre poêlée, avec matière grasse?
Pomme de terre poêlée, avec matière grasse contains 17.3 g of carbohydrate per 100 g, including 2.6 g of fibre.
How much fat is in Pomme de terre poêlée, avec matière grasse?
Pomme de terre poêlée, avec matière grasse has 5.7 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).