Pasta with ham and mushroom sauce, homemade

La 100 g, Pasta with ham and mushroom sauce, homemade furnizează 132 calorii, 16.2 g carbohidrați, 5.7 g proteine și 1.1 g fibre.

100 gper porție
= 132 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
132kcal 7% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
63%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 28 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.28 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică28din33
Proteine5,7g17% kcal
Glucide16,2g48% kcal
Grăsimi5,3g35% kcal
Fibre 1,1g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day1.00g1.00g1%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

  • Chlorine, Cl195mg195mg24%

Pasta with ham and mushroom sauce, homemade: informații cheie

How many calories are in Pasta with ham and mushroom sauce, homemade?
Pasta with ham and mushroom sauce, homemade has 132 calories per 100 g.
How much protein is in Pasta with ham and mushroom sauce, homemade?
Pasta with ham and mushroom sauce, homemade provides 5.7 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Pasta with ham and mushroom sauce, homemade?
Pasta with ham and mushroom sauce, homemade contains 16.2 g of carbohydrate per 100 g, including 1.1 g of fibre.
How much fat is in Pasta with ham and mushroom sauce, homemade?
Pasta with ham and mushroom sauce, homemade has 5.3 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).