Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked

Cereal Grains and PastaDate USDA , USDA FoodData Central (U.S. public domain). See data sources.Prima publicare apr. 2019 Ultima actualizare 18 dec. 2025 Compară cu…

La 100 g, Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked furnizează 131 calorii, 24.9 g carbohidrați, 5.2 g proteine și 0 g fibre.

100 gper porție
= 131 kcal
× 100 g = 100 g
131kcal 7% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
60%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 20 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.20 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică20din33
Proteine5,2g16% kcal
Glucide24,9g77% kcal
Grăsimi1,1g7% kcal
Fibre—
Apă68,6g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g131 kcal
  • 150 g197 kcal
  • 200 g262 kcal
  • 250 g328 kcal

Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked: informații cheie

How many calories are in Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked?
Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked has 131 calories per 100 g.
How much protein is in Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked?
Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked provides 5.2 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked?
Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked contains 24.9 g of carbohydrate per 100 g.
How much fat is in Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked?
Pasta, fresh-refrigerated, plain, cooked has 1.1 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).