Olives, ripe, canned (small-extra large)

La 100 g, Olives, ripe, canned (small-extra large) furnizează 116 calorii, 6 g carbohidrați, 0.8 g proteine și 1.6 g fibre.

100 gper porție
= 116 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
116kcal 6% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
20%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 27 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.27 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică27din33
Proteine0,8g3% kcal
Glucide6g19% kcal
Grăsimi10,9g78% kcal
Fibre 1,6g
Bogat în

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day0g0g0%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Altele

Olives, ripe, canned (small-extra large): informații cheie

How many calories are in Olives, ripe, canned (small-extra large)?
Olives, ripe, canned (small-extra large) has 116 calories per 100 g.
How much protein is in Olives, ripe, canned (small-extra large)?
Olives, ripe, canned (small-extra large) provides 0.8 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Olives, ripe, canned (small-extra large)?
Olives, ripe, canned (small-extra large) contains 6 g of carbohydrate per 100 g, including 1.6 g of fibre.
How much fat is in Olives, ripe, canned (small-extra large)?
Olives, ripe, canned (small-extra large) has 10.9 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).