Flour, quinoa

Cereal Grains and PastaDate USDA , USDA FoodData Central (U.S. public domain). See data sources.Prima publicare apr. 2023 Ultima actualizare 18 dec. 2025 Compară cu…

La 100 g, Flour, quinoa furnizează 385 calorii, 69.5 g carbohidrați, 11.9 g proteine și 6.3 g fibre.

100 gper porție
= 385 kcal
× 100 g = 100 g
385kcal 19% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
81%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 18 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.18 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică18din33
Proteine11,9g12% kcal
Glucide69,5g72% kcal
Grăsimi6,6g15% kcal
Fibre 6,3g
Apă10g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Vitamine

Minerale

Altele

Flour, quinoa: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g385 kcal
  • 150 g578 kcal
  • 200 g770 kcal
  • 250 g963 kcal

Flour, quinoa: informații cheie

How many calories are in Flour, quinoa?
Flour, quinoa has 385 calories per 100 g.
How much protein is in Flour, quinoa?
Flour, quinoa provides 11.9 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Flour, quinoa?
Flour, quinoa contains 69.5 g of carbohydrate per 100 g, including 6.3 g of fibre.
How much fat is in Flour, quinoa?
Flour, quinoa has 6.6 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).