Crisp, peach

Date USDA , USDA FoodData Central (U.S. public domain). See data sources.Prima publicare oct. 2024 Ultima actualizare 18 dec. 2025 Compară cu…

La 100 g, Crisp, peach furnizează 214 calorii, 29.6 g carbohidrați, 3 g proteine și 2.7 g fibre.

100 gper porție
= 214 kcal
× 100 g = 100 g
214kcal 11% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
35%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine3g6% kcal
Glucide29,6g55% kcal
Grăsimi9,6g40% kcal
Fibre 2,7g
Apă56,9g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Crisp, peach: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g214 kcal
  • 150 g321 kcal
  • 200 g428 kcal
  • 250 g535 kcal

Crisp, peach: informații cheie

How many calories are in Crisp, peach?
Crisp, peach has 214 calories per 100 g.
How much protein is in Crisp, peach?
Crisp, peach provides 3 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Crisp, peach?
Crisp, peach contains 29.6 g of carbohydrate per 100 g, including 2.7 g of fibre.
How much fat is in Crisp, peach?
Crisp, peach has 9.6 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).