Chocolate, milk, with nuts

La 100 g, Chocolate, milk, with nuts furnizează 572 calorii, 50.7 g carbohidrați, 8.8 g proteine și 1.7 g fibre.

100 gper porție
= 572 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
572kcal 29% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
26%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 27 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.27 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică27din33
Proteine8,8g6% kcal
Glucide50,7g35% kcal
Grăsimi37,5g59% kcal
Fibre 1,7g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day40.0g40.0g44%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Chocolate, milk, with nuts: informații cheie

How many calories are in Chocolate, milk, with nuts?
Chocolate, milk, with nuts has 572 calories per 100 g.
How much protein is in Chocolate, milk, with nuts?
Chocolate, milk, with nuts provides 8.8 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Chocolate, milk, with nuts?
Chocolate, milk, with nuts contains 50.7 g of carbohydrate per 100 g, including 1.7 g of fibre.
How much fat is in Chocolate, milk, with nuts?
Chocolate, milk, with nuts has 37.5 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).