Beerwurst, pork and beef

La 100 g, Beerwurst, pork and beef furnizează 276 calorii, 4.3 g carbohidrați, 14 g proteine și 0.9 g fibre.

100 gper porție
= 276 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
276kcal 14% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
48%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine14g20% kcal
Glucide4,3g6% kcal
Grăsimi22,5g74% kcal
Fibre 0,9g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day0g0g0%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Beerwurst, pork and beef: informații cheie

How many calories are in Beerwurst, pork and beef?
Beerwurst, pork and beef has 276 calories per 100 g.
How much protein is in Beerwurst, pork and beef?
Beerwurst, pork and beef provides 14 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Beerwurst, pork and beef?
Beerwurst, pork and beef contains 4.3 g of carbohydrate per 100 g, including 0.9 g of fibre.
How much fat is in Beerwurst, pork and beef?
Beerwurst, pork and beef has 22.5 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).