Beans and brown rice

Date USDA , USDA FoodData Central (U.S. public domain). See data sources.Prima publicare oct. 2024 Ultima actualizare 18 dec. 2025 Compară cu…

La 100 g, Beans and brown rice furnizează 162 calorii, 24.3 g carbohidrați, 6.4 g proteine și 3.9 g fibre.

100 gper porție
= 162 kcal
× 100 g = 100 g
162kcal 8% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
65%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine6,4g16% kcal
Glucide24,3g59% kcal
Grăsimi4,5g25% kcal
Fibre 3,9g
Apă63,1g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Beans and brown rice: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g162 kcal
  • 150 g243 kcal
  • 200 g324 kcal
  • 250 g405 kcal

Beans and brown rice: informații cheie

How many calories are in Beans and brown rice?
Beans and brown rice has 162 calories per 100 g.
How much protein is in Beans and brown rice?
Beans and brown rice provides 6.4 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Beans and brown rice?
Beans and brown rice contains 24.3 g of carbohydrate per 100 g, including 3.9 g of fibre.
How much fat is in Beans and brown rice?
Beans and brown rice has 4.5 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).