Tomato ketchup

La 100 g, Tomato ketchup furnizează 115 calorii, 28.6 g carbohidrați, 1.6 g proteine și 0.9 g fibre.

100 gper porție
= 115 kcal
× 100 g = 100 g
115kcal 6% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
43%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 23 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.23 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică23din33
Proteine1,6g5% kcal
Glucide28,6g94% kcal
Grăsimi0,1g1% kcal
Fibre 0,9g
Apă68g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Tomato ketchup: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g115 kcal
  • 150 g173 kcal
  • 200 g230 kcal
  • 250 g288 kcal

Tomato ketchup: informații cheie

How many calories are in Tomato ketchup?
Tomato ketchup has 115 calories per 100 g.
How much protein is in Tomato ketchup?
Tomato ketchup provides 1.6 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Tomato ketchup?
Tomato ketchup contains 28.6 g of carbohydrate per 100 g, including 0.9 g of fibre.
How much fat is in Tomato ketchup?
Tomato ketchup has 0.1 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).