Potato, home fries, from fresh

Date USDA , USDA FoodData Central (U.S. public domain). See data sources.Prima publicare oct. 2024 Ultima actualizare 18 dec. 2025 Compară cu…

La 100 g, Potato, home fries, from fresh furnizează 185 calorii, 18.8 g carbohidrați, 2 g proteine și 1.6 g fibre.

100 gper porție
= 185 kcal
× 100 g = 100 g
185kcal 9% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
46%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine2g4% kcal
Glucide18,8g40% kcal
Grăsimi11,5g56% kcal
Fibre 1,6g
Apă66g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Proteine și aminoacizi

Vitamine

Minerale

Altele

Potato, home fries, from fresh: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g185 kcal
  • 150 g278 kcal
  • 200 g370 kcal
  • 250 g463 kcal

Potato, home fries, from fresh: informații cheie

How many calories are in Potato, home fries, from fresh?
Potato, home fries, from fresh has 185 calories per 100 g.
How much protein is in Potato, home fries, from fresh?
Potato, home fries, from fresh provides 2 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Potato, home fries, from fresh?
Potato, home fries, from fresh contains 18.8 g of carbohydrate per 100 g, including 1.6 g of fibre.
How much fat is in Potato, home fries, from fresh?
Potato, home fries, from fresh has 11.5 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).