Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked

La 100 g, Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked furnizează 251 calorii, 18.9 g carbohidrați, 13.8 g proteine și 1.2 g fibre.

100 gper porție
= 251 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
251kcal 13% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
42%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine13,8g22% kcal
Glucide18,9g30% kcal
Grăsimi13,2g48% kcal
Fibre 1,2g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day1.70g1.70g2%
  • Sugars, added0g0g0%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked: informații cheie

How many calories are in Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked?
Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked has 251 calories per 100 g.
How much protein is in Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked?
Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked provides 13.8 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked?
Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked contains 18.9 g of carbohydrate per 100 g, including 1.2 g of fibre.
How much fat is in Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked?
Fish finger, crumbed, purchased frozen, cooked has 13.2 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).