Ready meal, roast lamb & vegetables

La 100 g, Ready meal, roast lamb & vegetables furnizează 110 calorii, 8.5 g carbohidrați, 6.5 g proteine și 2 g fibre.

100 gper porție
= 110 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
110kcal 5% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
71%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine6,5g25% kcal
Glucide8,5g32% kcal
Grăsimi5g43% kcal
Fibre 2g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day0.80g0.80g1%
  • Sugars, added0.20g0.20g0%

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Ready meal, roast lamb & vegetables: informații cheie

How many calories are in Ready meal, roast lamb & vegetables?
Ready meal, roast lamb & vegetables has 110 calories per 100 g.
How much protein is in Ready meal, roast lamb & vegetables?
Ready meal, roast lamb & vegetables provides 6.5 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Ready meal, roast lamb & vegetables?
Ready meal, roast lamb & vegetables contains 8.5 g of carbohydrate per 100 g, including 2 g of fibre.
How much fat is in Ready meal, roast lamb & vegetables?
Ready meal, roast lamb & vegetables has 5 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).