Pastry, average values

La 100 g, Pastry, average values furnizează 471 calorii, 54.2 g carbohidrați, 6 g proteine și 2.2 g fibre.

100 gper porție
= 471 kcal
× 100 g = 100 g
471kcal 24% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
24%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 23 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.23 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică23din33
Proteine6g5% kcal
Glucide54,2g46% kcal
Grăsimi26g49% kcal
Fibre 2,2g
Apă12,5g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Vitamine

Minerale

Altele

Pastry, average values: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g471 kcal
  • 150 g706 kcal
  • 200 g941 kcal
  • 250 g1176 kcal

Pastry, average values: informații cheie

How many calories are in Pastry, average values?
Pastry, average values has 471 calories per 100 g.
How much protein is in Pastry, average values?
Pastry, average values provides 6 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Pastry, average values?
Pastry, average values contains 54.2 g of carbohydrate per 100 g, including 2.2 g of fibre.
How much fat is in Pastry, average values?
Pastry, average values has 26 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).