Gnocchi, homemade, boiled

La 100 g, Gnocchi, homemade, boiled furnizează 130 calorii, 25.8 g carbohidrați, 3.8 g proteine și 1.8 g fibre.

100 gper porție
= 130 kcal
× 100 g = 100 g
130kcal 6% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
54%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine3,8g12% kcal
Glucide25,8g83% kcal
Grăsimi0,6g4% kcal
Fibre 1,8g
Apă66,1g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Gnocchi, homemade, boiled: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g130 kcal
  • 150 g194 kcal
  • 200 g259 kcal
  • 250 g324 kcal

Gnocchi, homemade, boiled: informații cheie

How many calories are in Gnocchi, homemade, boiled?
Gnocchi, homemade, boiled has 130 calories per 100 g.
How much protein is in Gnocchi, homemade, boiled?
Gnocchi, homemade, boiled provides 3.8 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Gnocchi, homemade, boiled?
Gnocchi, homemade, boiled contains 25.8 g of carbohydrate per 100 g, including 1.8 g of fibre.
How much fat is in Gnocchi, homemade, boiled?
Gnocchi, homemade, boiled has 0.6 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).