Dip, vegetable

La 100 g, Dip, vegetable furnizează 355 calorii, 10.4 g carbohidrați, 5.1 g proteine și 4 g fibre.

100 gper porție
= 355 kcal
× 100 g = 100 g
355kcal 18% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
48%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 24 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.24 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică24din33
Proteine5,1g6% kcal
Glucide10,4g12% kcal
Grăsimi32,1g82% kcal
Fibre 4g
Apă45,3g
Bogat în

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Dip, vegetable: calorii în funcție de cantitate

  • 100 g355 kcal
  • 150 g532 kcal
  • 200 g710 kcal
  • 250 g887 kcal

Dip, vegetable: informații cheie

How many calories are in Dip, vegetable?
Dip, vegetable has 355 calories per 100 g.
How much protein is in Dip, vegetable?
Dip, vegetable provides 5.1 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Dip, vegetable?
Dip, vegetable contains 10.4 g of carbohydrate per 100 g, including 4 g of fibre.
How much fat is in Dip, vegetable?
Dip, vegetable has 32.1 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).