Pintade, cuisse crue
Per 100 g levert Pintade, cuisse crue 118 calorieën, 0.2 g koolhydraten, 22.8 g eiwit en 0 g vezels.
= 118 kcal
Calories by amount
Advanced search
Sort
Databases
118kcal 6% RI Referentie-innameEU/UK-referentie van 2.000 kcal per dag voor volwassenen, gebruikt op voedingswaarde-etiketten van verpakte levensmiddelen (Verord. 1169/2011). Schakel over naar de US-instelling voor FDA Daily Values.
76%NutriëntscoreNutriëntscoreHet aandeel van de 17 beoordeelde nutriënten van dit voedingsmiddel dat goed scoort voor de calorieën — een goede bron van gunstige nutriënten met weinig verzadigd vet, natrium en toegevoegde suikers.17 van 33 nutriënten met een dagelijkse waarde beschikbaar17van33
Eiwitten22,8g77% kcal
Koolhydraten0,2g1% kcal
Vetten2,9g22% kcal
Vezels 0g
Volledige voedingsstoffenuitsplitsing
Referentie
Macronutriënten
- Eiwit EiwitBouwt en herstelt weefsel, stuurt enzymen en hormonen aan. Opgebouwd uit aminozuren — negen daarvan kan het lichaam niet zelf aanmaken.UK adult RI: 50 g/day22.8g22.8g46%
- Vet VetAlle vetten samen: verzadigd, enkelvoudig onverzadigd, meervoudig onverzadigd en transvetten. Draagt vetoplosbare vitamines (A, D, E, K) en levert 9 kcal per gram.UK adult RI: 70 g/day2.90g2.90g4%
- Carbohydrate CarbohydrateAlle koolhydraten samen: suikers, zetmeel en vezels. Berekend door water + eiwit + vet + as af te trekken van de totale massa van het voedingsmiddel — vandaar "by difference".UK adult RI: 260 g/day0.20g0.20g0%
- Vezels VezelsPlantaardige koolhydraten die het lichaam niet kan verteren. Voedt darmbacteriën, vertraagt de suikeropname en ondersteunt een regelmatige spijsvertering. Volwassenen in het VK: streefwaarde 30 g/dag.UK adult RI: 30 g/day0g0g0%
Koolhydraten
- Suikers SuikersNatuurlijk aanwezige + toegevoegde suikers samen (mono- en disachariden).UK adult RI: 90 g/day0.20g0.20g0%
Vetten en vetzuren
Sterolen
Vitaminen
- Vitamine C Vitamine CWateroplosbaar antioxidant + cofactor bij collageensynthese. Gaat gemakkelijk verloren bij koken in water en blootstelling aan lucht.UK adult RI: 80 mg/day0mg0mg0%
- Vitamine B1 (thiamine) Vitamine B1 (thiamine)Wateroplosbare B-vitamine voor koolhydraatmetabolisme en zenuwfunctie. Volkoren granen, varkensvlees en peulvruchten zijn goede bronnen.UK adult RI: 1,1 mg/day0.29mg0.29mg26%
- Vitamine B2 (riboflavine) Vitamine B2 (riboflavine)Wateroplosbare B-vitamine voor energieproductie, celgroei en huidgezondheid. Zuivel, eieren en mager vlees zijn de rijkste bronnen.UK adult RI: 1,4 mg/day0.35mg0.35mg25%
- Vitamine B3 (niacine) Vitamine B3 (niacine)Wateroplosbare B-vitamine voor energiemetabolisme. Het lichaam kan ook wat niacine aanmaken uit het aminozuur tryptofaan.UK adult RI: 16 mg/day5.10mg5.10mg32%
- Vitamine B6 Vitamine B6Wateroplosbare B-vitamine voor aminozuurmetabolisme en de aanmaak van neurotransmitters.UK adult RI: 1,4 mg/day0.61mg0.61mg44%
- Folaat FolaatWateroplosbare B-vitamine die essentieel is voor DNA-synthese en celdeling. Cruciaal vóór en in het begin van de zwangerschap ter voorkoming van neurale buisdefecten.UK adult RI: 200 µg/day17.0µg17.0µg9%
- Vitamine D Vitamine DVetoplosbare vitamine die essentieel is voor calciumopname en botgezondheid. De huid maakt het ook aan via zonlicht, waardoor voedingsinname het belangrijkst is in de winter.UK adult RI: 5 µg/day0.30µg0.30µg6%
Mineralen
- Calcium CalciumBelangrijk mineraal voor botdichtheid, spiercontractie en zenuwgeleiding.UK adult RI: 800 mg/day9.00mg9.00mg1%
- IJzer IJzerTransporteert zuurstof in hemoglobine. Plantaardig (non-heem) ijzer wordt minder efficiënt opgenomen dan ijzer uit vlees (heem) — combineer met vitamine C voor betere opname.UK adult RI: 14 mg/day1.55mg1.55mg11%
- Fosfor FosforBelangrijk mineraal voor botten, energieopslag (ATP) en celmembranen. Wijdverspreid in eiwitrijke voedingsmiddelen.UK adult RI: 700 mg/day220mg220mg31%
- Kalium KaliumElektrolytmineraal dat het effect van natrium op de bloeddruk tegengaat. Geconcentreerd in fruit, groenten, bonen en zuivel.UK adult RI: 2.000 mg/day340mg340mg17%
- Natrium NatriumMineraal dat voornamelijk wordt geconsumeerd als zout (natriumchloride). Een overschot verhoogt de bloeddruk bij zoutgevoelige mensen.UK adult RI: 2.400 mg/day73.0mg73.0mg3%
- Zink ZinkSporenelement voor de immuunfunctie, wondgenezing en smaakzin. Wordt het best opgenomen uit dierlijke voedingsmiddelen; fytaten in granen verminderen de opname.UK adult RI: 10 mg/day1.90mg1.90mg19%
Overige
Pintade, cuisse crue: belangrijkste feiten
Goede bron van
- How many calories are in Pintade, cuisse crue?
- Pintade, cuisse crue has 118 calories per 100 g.
- How much protein is in Pintade, cuisse crue?
- Pintade, cuisse crue provides 22.8 g of protein per 100 g.
- How many carbs are in Pintade, cuisse crue?
- Pintade, cuisse crue contains 0.2 g of carbohydrate per 100 g, including 0 g of fibre.
- How much fat is in Pintade, cuisse crue?
- Pintade, cuisse crue has 2.9 g of fat per 100 g.
Waarden voor de geselecteerde portie en per 100 g. % RI volgt de UK/EU-referentie-innames (Verord. 1169/2011) voor volwassenen en kinderen van 4+ jaar. Alleen ter referentie — geen medisch of dieetadvies (Terms & Conditions §3).