Farine de châtaigne

La 100 g, Farine de châtaigne furnizează 362 calorii, 70.4 g carbohidrați, 6.1 g proteine și 12.6 g fibre.

100 gper porție
= 362 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
362kcal 18% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
73%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 13 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.13 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică13din33
Proteine6,1g7% kcal
Glucide70,4g84% kcal
Grăsimi3,4g9% kcal
Fibre 12,6g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

Grăsimi și acizi grași

Steroli

Vitamine

Minerale

Altele

Farine de châtaigne: informații cheie

How many calories are in Farine de châtaigne?
Farine de châtaigne has 362 calories per 100 g.
How much protein is in Farine de châtaigne?
Farine de châtaigne provides 6.1 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Farine de châtaigne?
Farine de châtaigne contains 70.4 g of carbohydrate per 100 g, including 12.6 g of fibre.
How much fat is in Farine de châtaigne?
Farine de châtaigne has 3.4 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).