Mushrooms, shiitake, dried, raw
Per 100 g levert Mushrooms, shiitake, dried, raw 296 calorieën, 63.9 g koolhydraten, 9.6 g eiwit en 0 g vezels.
= 296 kcal
Calories by amount
Advanced search
Sort
Databases
296kcal 15% RI Referentie-innameEU/UK-referentie van 2.000 kcal per dag voor volwassenen, gebruikt op voedingswaarde-etiketten van verpakte levensmiddelen (Verord. 1169/2011). Schakel over naar de US-instelling voor FDA Daily Values.
63%NutriëntscoreNutriëntscoreHet aandeel van de 15 beoordeelde nutriënten van dit voedingsmiddel dat goed scoort voor de calorieën — een goede bron van gunstige nutriënten met weinig verzadigd vet, natrium en toegevoegde suikers.15 van 33 nutriënten met een dagelijkse waarde beschikbaar15van33
Eiwitten9,6g13% kcal
Koolhydraten63,9g84% kcal
Vetten1g3% kcal
Vezels—
Volledige voedingsstoffenuitsplitsing
Referentie
Macronutriënten
- Eiwit EiwitBouwt en herstelt weefsel, stuurt enzymen en hormonen aan. Opgebouwd uit aminozuren — negen daarvan kan het lichaam niet zelf aanmaken.UK adult RI: 50 g/day9.60g9.60g19%
- Vet VetAlle vetten samen: verzadigd, enkelvoudig onverzadigd, meervoudig onverzadigd en transvetten. Draagt vetoplosbare vitamines (A, D, E, K) en levert 9 kcal per gram.UK adult RI: 70 g/day1.00g1.00g1%
- Carbohydrate CarbohydrateAlle koolhydraten samen: suikers, zetmeel en vezels. Berekend door water + eiwit + vet + as af te trekken van de totale massa van het voedingsmiddel — vandaar "by difference".UK adult RI: 260 g/day63.9g63.9g25%
Vetten en vetzuren
Sterolen
Vitaminen
- Vitamine C Vitamine CWateroplosbaar antioxidant + cofactor bij collageensynthese. Gaat gemakkelijk verloren bij koken in water en blootstelling aan lucht.UK adult RI: 80 mg/day0mg0mg0%
- Vitamine B1 (thiamine) Vitamine B1 (thiamine)Wateroplosbare B-vitamine voor koolhydraatmetabolisme en zenuwfunctie. Volkoren granen, varkensvlees en peulvruchten zijn goede bronnen.UK adult RI: 1,1 mg/day0.30mg0.30mg27%
- Vitamine B2 (riboflavine) Vitamine B2 (riboflavine)Wateroplosbare B-vitamine voor energieproductie, celgroei en huidgezondheid. Zuivel, eieren en mager vlees zijn de rijkste bronnen.UK adult RI: 1,4 mg/day1.27mg1.27mg91%
- Vitamine B3 (niacine) Vitamine B3 (niacine)Wateroplosbare B-vitamine voor energiemetabolisme. Het lichaam kan ook wat niacine aanmaken uit het aminozuur tryptofaan.UK adult RI: 16 mg/day14.1mg14.1mg88%
- Vitamine B12 Vitamine B12Wateroplosbare B-vitamine die essentieel is voor de aanmaak van rode bloedcellen en het zenuwstelsel. Komt alleen van nature voor in dierlijke voedingsmiddelen — veganisten hebben verrijkte voedingsmiddelen of supplementen nodig.UK adult RI: 2,5 µg/day0µg0µg0%
- Vitamine A Vitamine AVetoplosbare vitamine voor zicht, immuunfunctie en huid. Gemeten in retinolactiviteitsequivalenten (RAE), zodat plantaardige en dierlijke bronnen vergelijkbaar zijn.UK adult RI: 800 µg/day0µg0µg0%
- Vitamine D Vitamine DVetoplosbare vitamine die essentieel is voor calciumopname en botgezondheid. De huid maakt het ook aan via zonlicht, waardoor voedingsinname het belangrijkst is in de winter.UK adult RI: 5 µg/day0µg0µg0%
Mineralen
- Calcium CalciumBelangrijk mineraal voor botdichtheid, spiercontractie en zenuwgeleiding.UK adult RI: 800 mg/day11.0mg11.0mg1%
- IJzer IJzerTransporteert zuurstof in hemoglobine. Plantaardig (non-heem) ijzer wordt minder efficiënt opgenomen dan ijzer uit vlees (heem) — combineer met vitamine C voor betere opname.UK adult RI: 14 mg/day1.70mg1.70mg12%
- Magnesium MagnesiumCofactor in 300+ enzymreacties — energiestofwisseling, spierontspanning, regulatie van de bloeddruk.UK adult RI: 375 mg/day130mg130mg35%
- Fosfor FosforBelangrijk mineraal voor botten, energieopslag (ATP) en celmembranen. Wijdverspreid in eiwitrijke voedingsmiddelen.UK adult RI: 700 mg/day290mg290mg41%
- Kalium KaliumElektrolytmineraal dat het effect van natrium op de bloeddruk tegengaat. Geconcentreerd in fruit, groenten, bonen en zuivel.UK adult RI: 2.000 mg/day1530mg1530mg77%
- Natrium NatriumMineraal dat voornamelijk wordt geconsumeerd als zout (natriumchloride). Een overschot verhoogt de bloeddruk bij zoutgevoelige mensen.UK adult RI: 2.400 mg/day13.0mg13.0mg1%
Mushrooms, shiitake, dried, raw: belangrijkste feiten
Goede bron van
- How many calories are in Mushrooms, shiitake, dried, raw?
- Mushrooms, shiitake, dried, raw has 296 calories per 100 g.
- How much protein is in Mushrooms, shiitake, dried, raw?
- Mushrooms, shiitake, dried, raw provides 9.6 g of protein per 100 g.
- How many carbs are in Mushrooms, shiitake, dried, raw?
- Mushrooms, shiitake, dried, raw contains 63.9 g of carbohydrate per 100 g.
- How much fat is in Mushrooms, shiitake, dried, raw?
- Mushrooms, shiitake, dried, raw has 1 g of fat per 100 g.
Waarden voor de geselecteerde portie en per 100 g. % RI volgt de UK/EU-referentie-innames (Verord. 1169/2011) voor volwassenen en kinderen van 4+ jaar. Alleen ter referentie — geen medisch of dieetadvies (Terms & Conditions §3).