Pop corn, microwave oven

La 100 g, Pop corn, microwave oven furnizează 505 calorii, 60.3 g carbohidrați, 9.6 g proteine și 8.1 g fibre.

100 gper porție
= 505 kcal
Calorii după cantitate
× 100 g = 100 g
505kcal 25% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
38%Scor nutriționalScor nutriționalProporția din cei 13 nutrienți evaluați ai acestui aliment care obțin un scor bun raportat la calorii, o sursă bună de nutrienți benefici, menținând un conținut scăzut de grăsimi saturate, sodiu și zaharuri adăugate.13 disponibili din 33 nutrienți totali cu o Valoare Zilnică13din33
Proteine9,6g7% kcal
Glucide60,3g46% kcal
Grăsimi26,8g46% kcal
Fibre 8,1g

Defalcare completă a nutrienților

Referință

Proximale

Carbohidrați

  • Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day0.60g0.60g1%

Grăsimi și acizi grași

Vitamine

Minerale

Altele

Pop corn, microwave oven: informații cheie

How many calories are in Pop corn, microwave oven?
Pop corn, microwave oven has 505 calories per 100 g.
How much protein is in Pop corn, microwave oven?
Pop corn, microwave oven provides 9.6 g of protein per 100 g.
How many carbs are in Pop corn, microwave oven?
Pop corn, microwave oven contains 60.3 g of carbohydrate per 100 g, including 8.1 g of fibre.
How much fat is in Pop corn, microwave oven?
Pop corn, microwave oven has 26.8 g of fat per 100 g.

Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).