Saumon fumé, à l'aneth et au citron
La 100 g, Saumon fumé, à l'aneth et au citron furnizează 201 calorii, 0.4 g carbohidrați, 21.2 g proteine și 0 g fibre.
= 201 kcal
Calorii după cantitate
Căutare avansată
Sortare
Baze de date
201kcal 10% RI Doză de referințăReferința energetică zilnică UE/UK de 2 000 kcal utilizată pe etichetele nutriționale ale alimentelor ambalate (Reg. 1169/2011). Comutați pe opțiunea US pentru Valorile Zilnice FDA.
Proteine21,2g42% kcal
Glucide0,4g1% kcal
Grăsimi12,8g57% kcal
Fibre 0g
Bogat în
Defalcare completă a nutrienților
Referință
Proximale
- Proteine ProteineConstruiește și repară țesuturile, activează enzimele și hormonii. Este formată din aminoacizi, nouă dintre aceștia nu pot fi sintetizați de organism.UK adult RI: 50 g/day21.2g21.2g42%
- Grăsimi GrăsimiToate grăsimile combinate: saturate, mononesaturate, polinesaturate și trans. Transportă vitaminele liposolubile (A, D, E, K) și furnizează 9 kcal per gram.UK adult RI: 70 g/day12.8g12.8g18%
- Carbohydrate CarbohydrateToți carbohidrații combinați: zaharuri, amidon și fibre. Calculat prin scăderea apei + proteinelor + grăsimilor + cenușii din masa totală a alimentului, de unde "prin diferență".UK adult RI: 260 g/day0.37g0.37g0%
- Fibre FibreCarbohidrații vegetali pe care organismul nu îi poate digera. Hrănesc bacteriile intestinale, încetinesc absorbția zaharurilor și susțin digestia regulată. Adulți din UK: țintă 30 g/zi.UK adult RI: 30 g/daytracegtraceg0%
Carbohidrați
- Zaharuri ZaharuriZaharuri naturale + adăugate combinate (mono- și dizaharide).UK adult RI: 90 g/day0.37g0.37g0%
Grăsimi și acizi grași
Minerale
Altele
Saumon fumé, à l'aneth et au citron: informații cheie
Sursă bună de
- How many calories are in Saumon fumé, à l'aneth et au citron?
- Saumon fumé, à l'aneth et au citron has 201 calories per 100 g.
- How much protein is in Saumon fumé, à l'aneth et au citron?
- Saumon fumé, à l'aneth et au citron provides 21.2 g of protein per 100 g.
- How many carbs are in Saumon fumé, à l'aneth et au citron?
- Saumon fumé, à l'aneth et au citron contains 0.4 g of carbohydrate per 100 g, including 0 g of fibre.
- How much fat is in Saumon fumé, à l'aneth et au citron?
- Saumon fumé, à l'aneth et au citron has 12.8 g of fat per 100 g.
Valorile sunt afișate pentru porția selectată și la 100 g. % RI urmează Dozele de Referință UK / UE (Reg. 1169/2011) pentru adulți și copii de 4+ ani. Doar orientativ, nu reprezintă consultanță medicală sau dietetică (Termeni & Condiții §3).